Close

Krouživá aktivace stehenních svalů

Aktivace stehenních svalů je typ cvičení, který nás nadchnul a doporučujeme ho všem v rámci rehabilitace i prevence. Každý by ho měl zařadit do svého rozcvičení. Na tomto cviku není téměř co zkazit, a uvidíte, že opravdu funguje. Přední aktivaci svalstva využijte v rámci celé aktivace svalstva, kam doporučujeme zařadit boční i krouživá cvičení.

  • Pokud tento cvik zařadíte do rozcvičení, tak svaly se zaktivují, zahřejí a klesne tak riziko zranění. Velké  množství svalových poranění je způsobeno špatným rozcvičením.
  • V našem zásobníku cviků naleznete přední, boční a krouživou aktivaci
  • Dobré rozcvičení neznamená 30 minut strečinku!!
Krouživá aktivace

Krouživá aktivace

DSC_0714

Zapojení stehenních svalů

V rámci rozcvičení dolních končetin využijte přední, boční i krouživou aktivaci. Pokud do vyhledávání na našich stránkách zadáte slovo aktivace nebo kliknete na hashtag #aktivace, tak se Vám zobrazí všechna aktivační cvičení.

Každý aktiavční cvik udělejte 20 krát na každou nohu a celkévě 1 – 3 série.

Mgr. Marc Mandelbaum

Mgr. Marc Mandelbaum

Jsem absolventem magisterského oboru wellness – regenerační specialista na vysoké škole Palestra a také absolventem Západočeské univerzity v oboru tělesná výchova a sport. Specializuji se na prevenci a poúrazovou rehabilitaci kolenního kloubu. Dále připravuji komplexní kondiční a regenerační programy pro sportovce s důrazem na správnost provedení. Jsem specialistou na cirkadiánní rytmus a chronobiologické determinanty sportovce.
Mgr. Marc Mandelbaum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *