Close

O projektu

Tento projekt bych chtěl věnovat všem těm, kteří bojují s koleny. Rád bych Vás motivoval k tomu, abyste kolena úspěšně drželi v maximální kondici. Tato „kolenářská kuchařka“ vznikla z mých trenérských i sportovních zkušeností. Provozuji tréninkové centrum, kde jsem pečlivě zkoumal vhodnost cviků a věřím, že cviky jsou účinné a mají na této stránce svůj smysl. Doufám, že tento web Vám pomůže vrátit se do 100% kondice, budete úspěšně vzdorovat všem dalším zraněním a pohyb pro Vás nebude překážkou.

Jak to všechno vzniklo?

Má sportovní i trenérská kariéra se zastavila jednoho dne přetržením předního zkříženého vazu při pádu na lyžích. Dlouho jsem přemýšlel co dál, zkoušel jsem trénovat s přetrženým zkříženým vazem, ale to je téměř nemožné a dlouhodobě nesmyslné. Podstoupil jsem v Plzeňské fakultní nemocnici plastiku LCA a tím začala velmi dlouhá a náročná rehabilitace. Věděl jsem, že pokud nevěnuji rehabilitaci a rekondici dostatečnou péči, tak se nemohu do florbalové Superligy vrátit. Sice to bylo v té sezóně pouze na pár minut ve dvou utkáních ale po 6 měsících a 14 dnech jsem stál na palubovce a splnil jsem tak svůj cíl. Nyní ani nevím, že jsem po operaci a plnohodnotně hraji florbal v 1.lize, provozuji všechny možné sporty a trénuji vrcholové sportovce, kteří mi někdy aní nestačí :-). Všechna cvičení, poznatky, zkušenosti jsem zaznamenával a založil tento projekt, který bude v neustálém rozvoji, protože rekodniční metody, medicína a věda se nikdy nezastaví. A hodit tak krásnou věc jako je sport za hlavu a vzdát to je největší chyba a zbabělost. Nic neni nemožné a co si budem povídat plastika vazu je sice nepříjemná, ale jsou jistě daleko horší úrazy.

PODĚKOVÁNÍ!

Mé největší díky patří mému příteli a sportovci Michaelu Rodinovi za realizaci mých myšlenek a zhotovení této webové stránky.