Close

1. zatínání čtyřhlavého svalu stehenního

Tento cvik se provádí zcela v úvodu rekondice po lehkém i těžším úrazu úrazu , nebo je-li nutná operace tak i po ní.

Zatínání kvadricepsu

Tento cvik se provádí zcela v úvodu rekondice po lehkém i těžším úrazu úrazu , nebo je-li nutná operace tak i po ní. Účel cvičení je -obnova funkce čtyřhlavého svalu stehenního, abychom mohli při dalším cviku nohu bez problémů zvednout. Výchozí poloha: sed na podložce u opěrné zdi , dobré je se opřít o gymnastický míč , hlídáme si rovná záda , špičky směřují ke stropu, máme v aktivace břišní svaly, bradu mírně v zákrytu , ruce volně podél těla
Provedení cviku: s výdechem stehenní sval zatneme , s nádechem povolíme . Toto celé opakujeme 5 x až 7 x na každou nohu .

Chyby: vtáčení / vytáčení špiček , špatné držení těla při sedu,

Mgr. Marc Mandelbaum

Mgr. Marc Mandelbaum

Jsem absolventem magisterského oboru wellness – regenerační specialista na vysoké škole Palestra a také absolventem Západočeské univerzity v oboru tělesná výchova a sport. Specializuji se na prevenci a poúrazovou rehabilitaci kolenního kloubu. Dále připravuji komplexní kondiční a regenerační programy pro sportovce s důrazem na správnost provedení. Jsem specialistou na cirkadiánní rytmus a chronobiologické determinanty sportovce.
Mgr. Marc Mandelbaum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *