Close

Flexe a extenze v koleni s overbalem a posilovací gumou

Popis cvičení: Při tomto cviku provádíme flexi v koleni do maximálně 90 stupňů. Stupně volíme podle závažnosti poranění. Při poškození menisků je stupeň při flexi větší něž při poranění například zkřížených vazů. Cvik provádíme jen do mírné bolesti.
V žádném případě nenutíme dospívajícího, aby cvičil přes bolest

Flexe v koleni s posilovací gumou a overbalem

Extenze v koleni s posilovací gumou a overbalem

Výchozí poloha: Sed na podložce u opěrné zdi, mezi zeď a záda vložíme gymnastický míč, hlídáme správné a rovné držení těla, zdravá noha je relaxovaná, ruce drží posilovací gumu, brada lehce v dolíku, pata tlačí do overvalu, špička zvednutá.

Provedení cviku: S výdechem zatlačíme patu do overbalu a provádíme pohyb v koleni do úplné extenze proti odporu posilovací gumy. S nádechem tlačíme patou do oveballu a proti odporu posilovací gumy se vracíme do ohnutí.

Nejčastější chyby: Špatné dýchání, špatné držení těla při sedu, malý tlak do overbalu, ohýbání kolene do většího úhlu něž je možné, vyklenutí z osy mezi kloubem hlezenním, kolenním a kyčelním, povolení posilovací gumy.

Mgr. Marc Mandelbaum

Mgr. Marc Mandelbaum

Jsem absolventem magisterského oboru wellness – regenerační specialista na vysoké škole Palestra a také absolventem Západočeské univerzity v oboru tělesná výchova a sport. Specializuji se na prevenci a poúrazovou rehabilitaci kolenního kloubu. Dále připravuji komplexní kondiční a regenerační programy pro sportovce s důrazem na správnost provedení. Jsem specialistou na cirkadiánní rytmus a chronobiologické determinanty sportovce.
Mgr. Marc Mandelbaum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *